12 Ağustos 2013 Pazartesi

DUKE!

Alışveriş merkezlerine konumlandırılan restoranlar bana hep soğuk gelir... ama Trump Towers ve Kanyon bunu kırıyor... Mezzaluna gibi birkaç mekandan sonra Trump Towers'da 'Duke'da tercih edilenler arasına hemen girdi.  “DUKE”, 2.200 metrekare alan üzerine konumlanmış bir mekan.  Duke, İstanbul'daki yeme-içme sektörüne farklı bir bakış açısı kazandırabilecek gibi duruyor... Şöyle ki, burada dünyanın en kozmopolit şehirlerinden Londra ve İstanbul harmanlanıyor. Mekanda, İngiliz D&D London Group, Sele İstanbul Restoran Grubu ve Mehmet Ali Yalçındağ ortaklığının imzası bulunuyor.

Londra, Paris, New York, Kopenhag ve Tokyo gibi dünyanın birçok şehrinde farklı konseptlerdeki 30'un üzerindeki restoran işletmeleriyle fark yaratan D&D London ve 1983 yılından bu yana Türkiye'de Borsa, Masa, X Restaurant, İstanbul Modern Restoran gibi mekanların işletmesini başarıyla yürüten Özkanca Ailesi’ne ait Sele İstanbul Restaurant Group ve Mehmet Ali Yalçındağ ortaklığında kurulan DUKE İstanbul, lezzet tutkunlarına çok özel bir ortam ve seçkin bir menü sunuyor.

Özel oda imkanı 

Duke, 400 m2’lik alanda konuşlanan Dining Room, Bar ve Lounge alanı, 900 m2 açık terası ve özel etkinlikler için dizayn edilen Private Dining Room olarak 3 ana bölümden oluşuyor.

Şehrin en dinamik halini tepeden seyrederken, sessiz ve yeşilliklerle kaplı bir İngiliz Bahçesi içinde, iyi bir yemek ve keyifli bir sohbetin tadına birlikte varabiliyorsunuz. Aynı zamanda ana restorana bir galeri ve şarap kavı ile bağlanan 95 metrekare alana sahip iki adet Private Dining Room’u özel davetler, toplantılar ve etkinlikleriniz için sadece size özel olarak kullanabiliyorsunuz.


İngiliz yorumuyla Türk mutfağı
Duke'ün olağanüstü yerel ve mevsimsel malzemeler içeren menüsü, klasik ve çağdaş İngiliz yorumu ile günümüz Londra'sının gerçek lezzetlerini yansıtıyor. Hem geleneksel hem de modern İngiliz yorumunu Türk mutfağının geleneksel lezzetleri ile buluşturarak menüyü oluşturan dünyaca ünlü şefler, misafirlerine İstanbul'da ilk kez rastlanacak eşsiz bir yeme & içme deneyimi sunuyor.

Mekana dinamiklik katan en önemli unsur ise, şefleri lezzetli yemekleri yaparken izleyebildiğiniz kocaman açık bir mutfağının olması…  Mükemmel bir uyum ve disiplin ile çalışan mutfak ekibini izleyebileceğiniz açık mutfağın yanı sıra ortada mekanın kalbi olarak konumlandırılan büyük ve şık pirinç bir bar göz alıyor.

Duke’de aynı zamanda 10 kişilik bir Şef’in Masası özel akşam yemeği bölümü bulunuyor. Özel rezervasyon ile servis veren bu bölümde istediğiniz menüyü oluşturabilir, şef ile bir akşam yemeği yiyerek, yemekler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

http://www.dukeistanbul.com/
Adres: Trump Tower K.2 D.214 Şişli
Telefon: 0212 520 26 26

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder