8 Kasım 2012 Perşembe

ASYA KITASINDAKİ SUSHİ AŞIKLARINA İYİ HABER!


Sushi bir tutkudur! En kalitelisi nerede yenir? sorularının üzerine sorulduğu yemeklerdendir... Avrupa yakasında yaşayıp da sushinin kalitelisini arayanlara iyi bir alternatif var; Kalamış Marina’nın Uzakdoğulusu Divan Hai Sushi...

Kalamış Marina’nın nefis atmosferinin tam ortasında yer alan Hai Sushi konuklarına; İstanbul’un keşmekeşinden uzak, keyifli bir sushi deneyimi yaşatıyor.  Sushi’nin nefis ritüelini daha da heyecanlı hale getiren Hai Sushi, oluşturduğu konveyör bant sistemi ile farklı lezzetleri bir araya getiriyor. Bir bant üzerindeki farklı renkte tabakların konukların önünden geçerek sürekli dönmesine dayanan sistemde, sushilerin çeşitleri ve fiyatları, sunuldukları tabağın rengine göre belirleniyor.

Hai Sushi’de, hünerli ustalar tarafından hazırlanan beş farklı tarzda sushi sunuluyor. Pirinç üzerine ince kesilmiş deniz mahsülü yerleştirilerek yapılan Nigiri, düz ve ters sarımlı Maki, külah şeklinde sarılıp servis edilen Temaki, pirince oval bir şekil verilip yosun ile sarılan ve üst kısmı havyar ile doldurulan Gunkan ile çiğ balığın sade ve dilimlenmiş hali olan Sashimi. Sushi çeşitlerine eşlik etmesi için yeşil çay, sake (Japon pirinç şarabı) ve zencefilli limonata öneriliyor.


Geniş bir beğeniye hitap eden sushi çeşitlerinin en bilinen ve tercih edilenleri ise; California Maki, Boston Roll, Sake Nigiri, Dragon Roll ve Ebi Tempura.

Hai Sushi’nin benzersiz lezzetlerini evinde denemek isteyenler için ise, Suadiye’den Moda’ya kadar paket servis hizmeti veriliyor.

www.divan.com.tr

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder