14 Mart 2014 Cuma

ARNAVUTKÖY'Ü BALIK DEĞİL ARTIK ET KOKUSU SARIYOR!

Balıkçılar ile ünlü semt; Arnavutköy'ün yeni sakini bir steak house! Arnavutköy Steak House, et müptelalarının yeni adresi. Arnavutköy’ün ilk steak house’u olma özelliği taşıyan mekan, 10:00-24:00 saatleri arasında, mönüsündeki taze et çeşitleriyle hizmet veriyor.

25 yılı aşkın tecrübesi ile Erkan Adar ve işletmeci Nesrin Yamaç'ın kendi yerlerini açma fikri ile doğmuş Arnavutköy Steak House.

Mekan Arnavutköy gibi tarihi bir semtte olmasının yanında bulunduğu konum itibariyle de oldukça değerli. Arnavutköy Steak House aslında müzisyen Münir Nurettin Selçuk'un evi. Mekan aslında bu özelliği ile de diğer steak house'lardan ayrılıyor. Adar ve Yamaç, modernleşmiş bir düzen değil de daha otantik daha tarihi dokunuşlara sahip çıkmış. Sadece gerekli tadilatların yapıldığı mekanda her şeyin orjinali korunmaya çalışılmış. Dekorasyonda elbette bir steak house klasiği olan ağaç ağırlıkta. Belki de burayı farklı kılan bir diğer özellik bu ağaç masaların birçoğunun Enonezya'dan getirilmiş olması.

2 katlı mekanın toplam kişi kapasitesi 120 kişi. Arnavutköy Steak House, size oda seçeneği de sunuyor. İster maç izleyin, ister sunum yapın ister evlilik yıldönümlerinizi ister doğum günlerinizi kutlayın. 3 oda var, 8-12 ve 16 kişilik. Arnavutköy Steak House'un bir de özel bahçesi ve özel balkonu var, hali hazırda denize nazır, 8 kişilik. Ne yalan söyleyeyim insan Münir Nurettin Selçuk'un çoğu eserini burada yazdığını düşünmeden edemiyor. Mevsim kış demeyin, ısıtıcılar bu manzaradan mahrum kalmamanız için emrinizde.

Devamını okumak için; http://neduydum.com/Article/Detail/36701/?CategoryId=115 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder